Pssst

gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

EcoKrabicky

Platební terminály zdarma jsou stále k dispozici

Platební terminály zdarma jsou stále k dispozici

Podnikatelé mohou o platební terminál na rok zdarma žádat do 31. března, ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) řeší další pokračování projektu. Uvedlo to dnes v tiskové zprávě. 

 

Původně se s ukončením projektu počítalo ke konci srpna, v polovině loňského roku byl prodloužen do 31. prosince. Nabídku terminálu zdarma dosud využilo 4500 podnikatelů, k dispozici je deset tisíc platebních terminálů.

 

Platba kartou, ilustrační fotografie

 

Nejvíce, konkrétně 26 procent terminálů podle informací MPO využívají restaurace a kavárny, pětina žadatelů podniká ve službách jako jsou kosmetické salony, fitness centra, autoservisy a opravny. Terminálů zdarma využívají dále provozovatelé specializovaných obchodů či potravin.

 

O terminál zdarma si mohou podle ředitele podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavla Vinklera požádat i majitelé internetových obchodů. Mohou si ho zdarma na jeden rok bez poplatků vyzkoušet. "Pokud jim nepřinese to, co očekávají, mohou ho bezplatně a bez sankcí vrátit," uvedl.

 

Platba kartou, ilustrační fotografie

 

Informace o projektu podnikatelé najdou na webu ceskoplatikartou.cz. Nárok na terminál na rok zdarma bez poplatků za pořízení a transakčních poplatků mohou získat podnikatelé, kteří v posledních 12 měsících nepřijímali kartu. Nulové transakční poplatky se vztahují na obrat v platbách kartou do 50.000 korun, nad tuto částku budou poplatky účtovány podle standardních podmínek poskytovatele terminálu.

 

Původním cílem projektu bylo do tří let zvýšit počet terminálů na českém trhu o 30.000. Podle dnes zveřejněných statistik Sdružení pro bankovní karty počet platebních terminálů loni v meziročním srovnání stoupl o 46.000 na 276.000.

 

Platba kartou, ilustrační fotografie

 

Generální ředitel Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný dnes při vyhlášení ocenění Mastercard Obchodník roku 2020 řekl, že loni začalo 45 procent Čechů výrazně víc používat bezhotovostní platby na úkor hotovosti. Kromě karty k platbám lidé podle něj často využívají mobilní telefon i jiná přenosná zařízení. "V platbách hodinkami Garmin Pay jsme dokonce v absolutní míře první na světě," dodal.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj: ČTK

Fotografie: ilustrační pod licencí C00

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.