Pssst

ClouDesign

EcoKrabicky

Rychlá a účinná dezinfekce vaší restaurace? UV-C lampy!

Rychlá a účinná dezinfekce vaší restaurace? UV-C lampy!

Letošní rok znamená pro všechny gastro provozy díky pandemii koronaviru velkou výzvu pro jejich fungování. Prioritou číslo jedna je zajistit bezpečné prostředí pro zaměstnance i zákazníky. Jak ale účinně a rychle vše dezinfikovat? Řešením mohou být germicidní  UV-C lampy, které při správném používání zahubí 99,9% všech virů včetně koronaviru a bakterií.

 

Germicidní UV-C lampy se stávají oblíbeným pomocníkem v řadě gastro provozů. Jak podotýká Barbora Králová, manažerka Balcony baru v Praze: "Současná situace je pro podnikání v gastronomii náročná. Vláda nám omezila otevírací dobu, lidé se bojí chodit večer bavit… O to víc potřebujeme, aby se u nás naši hosté cítili v bezpečí. Díky UV-C lampě se nám s tím vším bojuje lépe.“  Podobně smýšlí stále více majitelů a provozovatelů restaurací, barů, hotelů a kaváren.

 

UV-C lampa pravidelně dezinfikuje prostory Balcony baru v Praze.

 

Co je to UV-C lampa

Možná jste už o používání ultrafialového záření slyšeli. Je to standardní způsob dezinfekce ve zdravotnictví nebo potravinářském průmyslu – tedy oblastech, kde je potřeba udržovat sterilní prostředí. Koronavirová pandemie urychlila pronikání této technologie prostřednictvím germicidních UV-C lamp do řady dalších oborů – včetně gastronomie.

 

A jak to funguje? "K dezinfekci dochází pomocí ultrafialového záření typu C. Síla tohoto záření je taková, že ničí buněčné struktury veškerých virů, bakterií, plísní a roztočů,“ vysvětluje Ondřej Krkoška, technický ředitel společnosti Preventiko. Ale pozor: UV-C záření v této intenzitě škodí nejen choroboplodným organismům, ale i lidem nebo zvířatům. Proto když germicidní UV-C lampa pracuje, do místnosti se nevstupuje. 

 

Vedle germicidních lamp fungujících čistě na bázi ultrafialového záření je možné pořídit také UV-C lampu se zabudovaným ozonizérem. Zde je dezinfekční účinek UV-C záření navíc podpořen působením ozonu. Ten je známý svými silnými oxidačními a sterilizačními účinky. Ozon má navíc schopnost eliminovat zápachy v místnosti a může tak pomoct s různými biologickými a chemickými pachy.

 

Germicidní UV-C lampy zničí 99,9% všech virů a bakterií na površích i ve vzduchu

 

UV-C lampy na rozdíl od při úklidu běžně používaných chemických prostředků nedezinfikují pouze povrchy ploch a předmětů, ale i to, co se nachází mezi nimi – tedy vzduch. Právě zde se v podobě kapének a aerosolů často nacházejí zdraví škodlivé mikroorganismy. 

 

Hotel a restaurace Devítka v Janově

 

Další výhody germicidních lamp jsou následující:

 

  • UV-C lampy představují ekonomické řešení – jednorázová investice se brzo vrátí díky mnohačetnému používání. Světelná trubice jedné UV-C lampy má životnost až 8 000 hodin.
  • Dezinfekce pomocí UV-C lamp je rychlá – v návaznosti na velikost prostor dezinfekční proces trvá 15 až 60 minut. Lampa se zapne před, nebo po otevírací době a za chvíli je vydezinfikováno.
  • Germicidní UV-C lampy se jednoduše ovládají – jejich obsluha je při dodržování návodu na použití jednoduchá. Není potřeba vyškolený technik ani speciální vybavení. Stačí zapojit kabel do elektrické zásuvky, nastavit délku dezinfekčního cyklu a opustit místnost.
  • Dezinfekce UV-C zářením je ekologická – při procesu dezinfekce se nepoužívají chemické látky a nevzniká žádný odpadní produkt. 

Germicidní UV-C lampy jsou díky své účinnosti a jednoduchému používání stále častěji součástí úklidových a dezinfekčních opatření v barech, restauracích, bistrech nebo kavárnách. Likvidují škodlivé mikroorganismy a tím udržují prostory bezpečné pro zaměstnance i zákazníky. Zkuste UV-C lampy i vy!

 

Více informací naleznete na www.preventiko.cz.

Komerční prezentace

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.