Rozjezd

Gastro Is Not Dead

ClouDesign

EcoKrabicky

Landal Marina Lipno - na Šumavě jako u moře

Landal Marina Lipno - na Šumavě jako u moře

Opatření proti šíření koronavirové pandemie se postupně rozvolňují, brzy snad budeme chodit bez roušek a výhledově se otevřou i hranice. Mnoho českých rodin je ale už rozhodnuto strávit letošní dovolenou na domácím území. Důvody jsou pochopitelné - vyjde to levněji a člověk se nemusí bát, co všechno by ho mohlo potkat v cizině, kdyby se, nedej Bůh, epidemie vrátila.

 

A není přitom nutné ani vzdát se prázdninového pobytu u moře. Máme pochopitelně na mysli Lipno, tedy "jihočeské moře", největší vodní plochu v České republice. Na jeho břehu, nedaleko přehradní hráze, najdete i rekreační park Landal Marina Lipno. Ten svým hostům kromě ubytování v komfortních apartmánech nabízí i pestré možnosti, jak na jihu Čech strávit aktivní dovolenou.

 

Landal Marina Lipno

 

Na další detaily jsme se zeptali generálního ředitele Marina Lipno Resort s.r.o., pana Jana Strnada.

 

Pane řediteli, můžete přiblížit potenciálním hostům třeba z druhého konce republiky, kde se vlastně tady, v srdci Šumavy a na hranicích národního parku, vzal tak rozsáhlý rekreační areál?

 

"Může to znít zvláštně, ale stojí za tím Holanďané, kteří si po pádu Železné opony velmi oblíbili pobyty na českých horách, obzvlášť potom na Šumavě. Letos to bude 20 let, kdy proto vznikl náš rezort - původně právě pro hosty z Nizozemska, postupně ale čím dál víc i pro domácí klientelu."

 

Landal Marina Lipno

 

Holanďané jsou ale známí jako nároční hosté!

 

"Ano, a současně jsou zvyklí chovat se hodně nezávisle, podobně jako Češi. Tomu samozřejmě odpovídá i vybavení našeho areálu. Ubytování je možné v několika různých variantách, od menšího studia až po prostorný apartmán s pěti ložnicemi nebo v samostatném bungalovu. Apartmány jsou kompletně zařízeny a centrálně vytápěny. Obývací pokoj je vybaven satelitní televizí s DVD přehrávačem, gaučem a křesílky s konferenčním stolkem a dále jídelním stolem s židlemi. Otevřená kuchyně s varnou deskou, horkovzdušnou troubou, mikrovlnnou troubou, kávovarem, ledničkou a myčkou nádobí je různě situována podle typu apartmánu. Koupelna má vanu se sprchou. Apartmány mají k dispozici vlastní balkón nebo terasu se zahradním nábytkem a uzamykatelný sklep."

 

Landal Marina Lipno - ubytování

 

Landal Marina Lipno - ubytování

 

Landal Marina Lipno - ubytování

 

Landal Marina Lipno - ubytování

 

To určitě vyhovuje cestovatelům, kteří jsou zvyklí si na dovolené samí vařit.

 

"Vyhovuje, ale máme samozřejmě také vlastní restauraci Marina Lipno, která je považována za nejlepší v okolí. Kromě skvělého jídla, dokonale ošetřeného Budějovického Budvaru a široké nabídky moravských vín nabízí i krásný výhled na přístav s jachtami. V létě také venku pořádáme grilování s živou hudbou.

 

Landal Marina Lipno - restaurace

 

Landal Marina Lipno - restaurace

 

Landal Marina Lipno - restaurace

 

Landal Marina Lipno - restaurace

 

Není ale oblast Lipna spíše rájem zimních sportů? Co tady turista vlastně najde v létě?

 

"Asi jste v létě na Šumavě nikdy nebyl (usmívá se). Přímo pod okny našich apartmánů je písčitá pláž, hosté mohou, samozřejmě kromě koupání, hrát beach volejbal či se projet motorovým člunem nebo parníkem. 

 

V areálu Landal Marina Lipno najdete aquapark, minigolf a několik dětských hřišť. Po celou sezónu pro děti denně organizujeme animační program, což v českém měřítku pravděpodobně nemá obdoby. V blízké obci Lipno je pak lanové centrum, bobová dráha nebo "hopsárium" pro ty nejmenší. Pěšky se od nás dá dojít také do Království Lesa, úžasného centra dětské a rodinné zábavy, nebo ke známé Stezce korunami stromů.

 

To vše je obklopeno čarokrásnou šumavskou přírodou. A díky unikátní poloze jsme také ideální základnou pro výlety po světoznámých jihočeských památkách, jakými jsou Český Krumlov nebo Vyšší Brod.

 

Landal Marina Lipno - letní aktivity

 

Landal Marina Lipno - letní aktivity

 

Landal Marina Lipno - letní aktivity

 

Landal Marina Lipno - letní aktivity

 

V tuto chvíli, kdy spolu hovoříme, je váš rezort uzavřen kvůli vládním opatřením. Kdy plánujete znovuotevření?

 

Otevřeme hned, jakmile to bude možné, tzn. 25. května. Už se nemůžeme dočkat!

 

Na závěr si dovolíme jednu osobní otázku: vy jste pracoval v různých špičkových hotelech v Praze, Hradci Králové nebo Brně; jaký vítr vás teď zavál sem na Šumavu?

 

Ano, máte pravdu, po svém působení v Praze, Brně či vámi zmiňovaném Hradci Králové považuji resort Landal Mariny Lipno s kapacitou 1500 lůžek za velkou výzvu s ohromnými předpoklady pro aktivní prožití rodinných letních i zimních dovolených. Je zde mimořádný potenciál pro rozvoj v České republice jedinečného resortu, na čemž budu se svým týmem intenzivně pracovat.

Ředitel Landal Marina Lipno Jan Strnad

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšný rozjezd!

Redakce GastroJobs.cz

Fotografie: © Landal Marina Lipno

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.