Rozjezd

Gastro Is Not Dead

ClouDesign

EcoKrabicky

Británie zavírá restaurace, vláda ihned slíbila pomoc

Británie zavírá restaurace, vláda ihned slíbila pomoc

ČTK: Veškeré restaurace, bary a kavárny ve Velké Británii zastaví s platností od dnešní půlnoci provoz. Jako další opatření britské vlády v boji s šířením nákazy koronaviru to dnes v Londýně oznámil premiér Boris Johnson. Vláda zároveň rozhodla, že vyrovná podnikatelům část mzdových nákladů, aby zabránila propouštění. Nemocí COVID-19 se ve Spojeném království zatím nakazilo přes 3000 lidí, 167 osob zemřelo.

 

"Vzkazujeme kavárnám, barům a restauracím, aby dnes v noci v rozumné době zavřely a zítra neotvíraly," prohlásil Johnson v projevu k novinářům v Downing Street. "Aby bylo jasno, prodej příchozím může pokračovat přes výdejní okno," dodal premiér. "Někteří lidé možná dnes budou v pokušení vyjít ven, ale říkám jim: prosím, nedělejte to," nabádal Johnson veřejnost.

 

Britská hospoda, ilustrační fotografie

 

Ministr financí Rishi Sunak na tiskové konferenci přislíbil podnikatelům úhradu 80 procent mzdových nákladů určených těm, jejichž pracovní místa jsou ohrožena. "Poprvé v dějinách naší země oznamuji, že vláda zasáhne a proplatí platy zaměstnanců," řekl ministr. "Pravda je taková, že už teď před námi stojí zvýšení nezaměstnanosti a bude hůř. Nemohu slíbit, že nikdo v příštích týdnech nebude strádat," řekl Sunak.

 

Britská hospoda, ilustrační fotografie

 

Konstatoval, že vláda v příštích třech měsících umožní podnikatelům odložit odvody daně z přidané hodnoty. Daně nebudou splatné do konce letošního finančního roku. "Jde o přímou investici ve výši 30 miliard liber, což je zhruba 1,5 hrubého domácího produktu země," řekl Sunak.

 

Britská hospoda, ilustrační fotografie

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj: ČTK

Fotografie: ilustrační pod licencí C00

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.