Café AdAstra

ECOKrabičky

Svěží menu v Babiččině zahradě i zahrádce

Svěží menu v Babiččině zahradě i zahrádce

Pestrou kolekci precizně dotažených novinek připravil pro své hosty šéfkuchař průhonické restaurace Babiččina zahrada Michal Šorf. Na novém menu zaujmou především sezónní speciality připravené z lahodného chřestu a delikátních smržů. Menu bude platné do konce června.

 

Chřest se v posledních letech dostal na výsluní a kuchaři Babiččiny zahrady ho servírují v nejrůznějších podobách. Marinovaný chřest doprovovází lahodný telecí jazyk, bílý chřest slouží jako příloha k pečené rybě a smažený chřest společně s omáčkou z choriza a rajčatovým cous cousem bude doplňuje pečený telecí hřbet. Vegetariáni zase ocení salát z mladého špenátu, chřestu a kozího sýru či jemné chřestové rissoto.

 

Hosty v Babiččině zahradě čeká nové, svěží menu

 

Hosty v Babiččině zahradě čeká nové, svěží menu

 

Druhou hvězdou menu jsou smrže, oblíbená surovina s nálepkou nejchutnější houby světa. Jednou z největších delikates menu je kombinace bílého chřestu se smrži a slavným švýcarským sýrem Belper Knolle, Smrže také chuťově zvýrazňují nové jarní omáčky, třeba smetanovou omáčku servírovanou s pečeným kuřetem či omáčku podávanou k medailonkům z hovězí svíčkové.

 

Hosty v Babiččině zahradě čeká nové, svěží menu

 

Babiččina zahrada otevřela svoji zahrádka

 

Na menu samozřejmě nemohou chybět ani oblíbené stálice Babiččiny zahrady, jako je tatarák mletý přímo u stolu, přes noc pečená kachna či vyhlášená svíčková s karlovarským knedlíkem. Z dezertů stojí za ochutnání legendární taštičky z bramborového těsta plněné pyré z čerstvých švestek či pěna z bílé čokolády s marinovanou rebarborou a vanilkovou zmrzlinou.

 

Babiččina zahrada otevřela svoji zahrádka

 

Babiččina zahrada otevřela svoji zahrádka

 

Navíc začátkem května babička otevřela i svou zahradu. Hosté opět mohou usednout pod dřevěnou pergolou a užívat si pohled na rozkvetlou zahradu, která voní bylinkami. Jemné vůně a barvy květů dělají z Babiččiny zahrady oázu klidu.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj, fotografie: restaurace Babiččina zahrada Průhonice

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.