Café AdAstra

ECOKrabičky

Č. Budějovice chtějí regulovat provoz restaurací

Č. Budějovice chtějí regulovat provoz restaurací

ČTK: Českobudějovické zastupitelstvo bude na květnovém zasedání rozhodovat o schválení vyhlášky na regulaci provozní doby pohostinských zařízení v době nočního klidu. Nařízení by se mělo týkat jen provozoven ve vybraných lokalitách. Vedení města chce omezit otevírací dobu kvůli častým stížnostem obyvatel z dotčených částí Českých Budějovic na rušení nočního klidu. Všechny koaliční subjekty s regulací souhlasí. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení města.

 

Radní zatím schválili záměr vyhlášku vydat a dohodli se na základních parametrech. Nyní se budou zabývat podrobnějšími detaily. Náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma (Hnutí Občané pro Budějovice) uvedl, že radní zvažují všechny možné dopady nařízení. "Musíte proti sobě vybalancovat dvě hodnoty. První je ochrana veřejného pořádku a na druhé straně stojí hodnota svobodného podnikání," uvedl Thoma.

 

České Budějovice, Ilustrační fotografie


Dodal, že radnice rozhodně nechce plošně regulovat provozní dobu na území celého města. Zatím není jasné, kterých lokalit by se vyhláška týkala. Podle Thomy se ale jedná o místa, kde musí právě kvůli rušení nočnímu klidu nebo jiným podobným excesům zasahovat městská nebo státní policie.

 

České Budějovice, Ilustrační fotografie


"Já jsem podobnou debatu zažil v letech 2010 až 2014, kdy jsme rozhodovali o regulaci hazardu ve městě. Také jsme tehdy byli bičováni tím, že je to svobodné podnikání a že by obec do něčeho takového neměla vstupovat. Ale přesto jsme tenkrát ve třech krocích docílili toho, že dnes v podstatě žádné herny na území Budějovic nejsou," řekl Thoma.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj: ČTK

Fotografie: ilustrační pod licencí C00

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.