gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

 Traveller.cz

Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

Návštěvnické centrum Rodinného pivovaru Bernard se stalo Stavbou roku 2023. O ocenění v největší české soutěži architektury a stavitelství rozhodla odborná porota. "Titul Stavba roku 2023 byl udělen za realizaci, kterou vnímá každý návštěvník centra. Střídmé tvarování, efektní vložená vestavba, soudobé a výtvarně formované užití režného betonu, dřeva, skla a oceli. Cit pro měřítko místa i efektní dominanta věže" zaznělo při vyhlašování cen v pražském Rudolfinu.

 

"Je to ocenění a poděkování pro každého, kdo se na vzniku centra jakkoliv podílel, samozřejmě zejména pro architekty a dodavatele. Vybudovat centrum na omezeném prostoru a za plného provozu pivovaru nebylo vůbec jednoduché. Náročná byla i příprava, než jsme došli ke konečné podobě návštěvnického centra, během několika let vzniklo 16 studií," rekapituluje přípravy i výstavbu spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard a autor myšlenky centra Stanislav Bernard. Architektem budovy je Petr Bernard, interiéry jsou dílem architektky Barbary Bencové, projekční práce zajistilo Studio A, generálním dodavatelem stavby byla společnost Podzimek a synové.

 

 Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

 

Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

 

Víc než prezentace pivovaru

"Dávno před tím, než jsme začali centrum plánovat, jsem snil o tom, že nebude sloužit jen samotnému pivovaru, ale že bude také místem pro setkávání, zábavu nebo slavnostní příležitosti. Tento sen se splnil," hodnotí provoz centra, které bylo otevřeno u příležitosti 30. výročí založení pivovaru, Stanislav Bernard. Od otevření v červnu 2022 zde proběhla řada kulturních a společenských akcí, firemní i soukromá setkání, promítání, besedy atp.

 

Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

 

Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

 

Bernard udělal z prohlídky zážitek

Návštěvnické centrum je s pivovarem bezprostředně spojené. Prohlídkové trasy vedou přímo do srdce pivovaru, návštěvníci se seznámí s výrobními postupy a ingrediencemi, nechybí degustace čerstvých piv. Součástí centra je špičkově vybavený kinosál, který je jediným místem, kde je možné vidět působivý film s příběhem pivovaru. Zážitek umocňuje do detailu propracovaný 3D model v atraktivní expozici. V nejvyšším podlaží centra, s krásnou vyhlídkou na město, je designová Pivnice Na Štokách, o patro níže je společenský a degustační Sládkův sál pro organizované skupiny, školení, společenské akce apod. 

 

Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

 

Návštěvnické centrum Bernard stavbou roku

 

Výhled z pivovarského komína

Spolu s centrem vznikla rozhledna postavená kolem funkčního pivovarského komína. Z ochozu ve výšce 33 metrů je výhled na pivovar, město a jeho okolí, vidět je např. nedaleká zřícenina hradu Orlík či hrad Lipnice.

Redakce GastroJobs.cz, zdroj, fotografie: Rodinný pivovar Bernard

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.