gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

Krabicky

 

Czech Carving Cup měl letos napínavý průběh

Czech Carving Cup měl letos napínavý průběh

Po čtyřech letech se vrátila na scénu podzimní soutěž pro zeleninové řezbáře. Pauza byla způsobená především covidovým obdobím. Organizátoři se vrátili k názvu Czech Carving Cup (který tak nahradil "Dýňový šampionát"). Došlo rovněž na změnu místa. Nyní se soutěžilo v rámci výstavy For Gastro v Praze Letňanech.

 

Klání tradičně probíhalo ve čtyřech kategoriích. Dvě byly určeny zkušenějším řezbářům, dvě pro nováčky carvingu. Ti zkušenější národní soutěže využívají jako přípravu na mezinárodní klání. Za tři měsíce některé z nich čeká Světová kuchařská olympiáda v Německu.

 

Czech Carving Cup měl letos napínavý průběh

 

V předem připravených kompozicích v katteorii "dýně" zvítězil polský řezbář Radoslaw Skowroński před členkou Czech-Slovak Carving Teamu Dianou Peškeovou. A takové nakonec bylo i absolutní pořadí v součtu kategorií A a B. Třetí pozici u kompozic získala Denisa Štrychová z Prahy.

 

Czech Carving Cup měl letos napínavý průběh

 

V Live Carvingu zvítězila trochu překvapivě Pavlína Svobodová z ISŠ Slavkov u Brna, zaskočila tak i zkušenější kolegy. Zároveň i druhé místo bylo trochu nečekané, když ho obsadila Iveta Kališová z SOŠ a SOU Polička. Iveta jako nováček zvítězila v kategoriích C a D,  zkusila i "béčko" a do Live Carvingu zastoupila na poslední chvíli. Navíc ve speciálním hodnocení samotných účastníků a doprovodu byl její výrobek oceněn nejvíce hlasy. Třetí příčku v Live kategorii A získala Diana Peškeová.

 

Czech Carving Cup měl letos napínavý průběh

 

U začátečníků jasně vládla Iveta Kališová. Na druhém místě v živé řezbě kat. C skončila Hana Hošková z SOŠ a SOU Vlašim, bronz si vyřezala Anna Jehorová z SOŠ Fortika z Lomnice u Tišnova. 

 

V květinových kompozicích v kat. D za Ivetou Kališovou skončily dvě zástupkyně SŠGS Nová Paka Kateřina Mušáková a Kateřina Slavíková. Speciální cenu za jemnost si vyřezal za dvě dýně v thajském stylu Radoslaw Skowroński a pohár za originalitu Denisa Štrychová za dýňového ježka.

 

Czech Carving Cup měl letos napínavý průběh

 

Potěšitelným faktem bylo to, že se opět objevilo několik motivů nejen v oblíbeném thajském stylu. To je atraktivní pro diváky a návštěvníky. Druhým plusem je nástup nových řezbářů, kteří v minulém školním roce absolvovali více kurzů a rozsah jejich práce může být větší.

 

V odborné komisi byli vítězové řady českých i mezinárodních soutěží: Eliška Hortová (Vostalová), Zuzana Hamalová a Ladislav Pakosta.

Soutěž se konala v rámci výstavy For Gastro, pořadatelem byla firma Czech Carving Studio ve spolupráci s Czech-Slovak Carving Teamem. Hlavními partnery soutěže byla společnost Čerozfrucht, ABF a  GastroJobs.cz.

 

Czech Carving Cup měl letos napínavý průběh

Redakce GastroJobs.cz s, zdroj, fotografie: Czech Carving Studio, Canva

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.